BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gitara žaliem

Taigi pabandysiu pasidalinti savo menkomis grojimo žiniomis ir su Kuku. Iškart noriu perspėti, kad iki gero gitaristo man toli, tuo labiau iki mokytojo, bet kažkokiais tipsais pasidalinti tikrai galiu, gal kažkam bus irgi naudinga.

Taigi pirmas žingsnis būtų ne grojimas, o gitara ir porą pratimų. Svarbus dalykas grojant yra mediatorius, jo storumas, forma.(aišku jei grojama akustine/klasikine daugeliui patogiau pirštais) Pats naudoju 0.88mm(arba 0.88) mediatorius kurie yra aukso vidurys tarp tikslumo grojant lead partijas, bet tuo pačiu tinka groti ir rifams. Plonesni dažnai lūžta, linksta, o norint labiau “papjaustyti” yra visiškai nepatogūs. Daugelis rekomenduoja Dunlop tortex mediatorius(jų tarpe ir mano gerbiamas Mark Tremonti) kurios sekanti kartą išbandysiu ir pats.

Sekantis dalykas būtų stygos, jų storis taipogi svarbus pačia grojimui bei gi gitaros skambesiui(tarp skirtingų firmų didelio skambesio skirtumų nepastebėjau). Pats naudoju 10nr stygas.(Daugmaž .010 - .052, parduotuvėje ir sakyti 10nr, mm nereikia :) ) Kadangi 9nr stygos yra plonesnės jos yra lengvesnės visokiems solavimo išsidirbinėjimas ala bend'ai, pitch harmonics ir pan, tačiau nukenčia skambesys kuris yra ne toks švarus. 11nr stygos suteikia puikų skambesį, tačiau soluojant jau reikia daug labiau pasistengti. Patartina naudoti tik keičiant gitaros tiuninimą (drop d,c etc) kas visiškai žaliems nėra aktualu, todėl kaip ir minėjau patariu imti 10nr, bus paprasčiau tiek jums tiek jūsų pirštams. A ir firma, kaip minėjau bent man ji nėra labai svarbi, bet visgi imkit Ernie Ball. :)

Taigi kada jau galima čiupti gitarą ir pradėti groti dar norėčiau truputį patemti gumą ir pakalbėti apie daugelio naujokų klaidą, mediatoriaus laikymą. Aišku daug kas gali pasakyti, kad galima groti, bet kaip. Taip groti galima mediatorių laikant ir visa ranka, (kaip ir skaityti galima aukštyn kojom) ar trim pirštais, tačiau norint groti gerai patartina jį laikyti kaip parodyta nuotraukose.

Taigi mediatorius turi būti uždėtas ant rodomojo piršto…


Ir prispaustas nykščiu..


Taigi bendras vaizdas turi būti toks, atrodo elementaru, bet..


..Kai pradėjau groti taip mediatorių laikiau aš, po poros sav tokio grojimo buvo sunku pereiti prie kito laikymo. :)

Taigi dabar galima pagaliau pereiti prie to nuo ko bus galima ir gitarą į rankas paimti. Kadangi čia rašau kaip ir minėjau visiškai žaliem norėčiau šiuos būsimus yngwie malsmteen'us supažindinti su pagrindiniais akordais.
A : storiausia styga>002220 Am : x02210
C : x32010
D : xx0232
E : 022100
Em : 022000
D : xx0232
Dm : x00231
G : 320033
Čia yra visi basic akordai. (barre akordam dar reikia laiko ir praktikos) Kuomet 0 - styga nespaudžiama, bet perbraukiama, X - styga nei spaudžiama, nei braukiama 1,2,3 etc - yra lado skaičius, o žiūrimi jie čia iš dešinės į kairę. Taigi A akordas gaunamas, kad ploniausia styga nespaudžiama, virš jos sekanti spaudžiama antrame skirsnyje(lade), trečia bei ketvirta vėl antrame, o likusios dvi ne, tačiau braukiamos bus visos stygos.

Patarčiau pačioje pradžioje išmokti šiuos akordus ir juos paeiliui keisti prabraukiant kaip nurodyta. Vėliau galima bandyti kokią lengvą dainą ir ritmą pabandyti atsirinkti patiems. Tam puikiai tinka kokios blood houndgang: fire water burn intro kuris susideda iš 4akordų ir nesudėtingo ritmo. Dar stebėkit kaip juda ranka. Stenkitės groti ne su visa ranka ar iš alkūnės, bet, kad ranka būtų rami, o judėtu daugmaž tik riešas.

Taigi čia buvo paminėtas pirmas žingsnis, antrasis būtų pavienių natų rinkimas arba tiesiog pickingas. Tam puikiai tinka vieno puikiai žinomo kūrinio (metallica - one) intro ir vienas pratimas(nuo kurios ir patarčiau pradėti).
e|—————————————————————————|
b|—————————————————————————|
g|———————————————————————————-0–|
D|—-^4—–^0–(0)——^4—–^0–(0)——-4—–0–(0)——4—–0—-(0)—-|
A|-^2—–<2---------------------------------2-------2------------------------------|
E|——————–^3——<3--------------------------------3-----3------------|
^ - iš viršaus į apačią
<- iš apačios į viršų
0 reiškia, kad nata turi kurį laiką palikti skambėti. Tiesiog pagrokite ir paklausykite dainos, kad “įsikirstumėt į ritmą”.

e|——————————————————————–|
b|——————————————————————–|
g|——————————————————————–|
D|—-4——0–(0)——4—–0–(0)——4—–0–(0)—————|
A|-2—–2————0—–0———————————2—–2–|
E|————————————–3——-3———–0—–2—–|

Standartinis gitaros derinimas yra E,B,G,D,A,E. Kai paryškinta E yra ploniausia styga, pasviroji B yra storesnė ir t.t nuo mažiausios iki storiausios. Šiame tabe apskliaustas
Taigi čia ir susimasčiau apie tokį dalyką kaip elternative picking. Pats tokias vietas pradžioje visada grojau iš viršaus į apačia nesvarbu kokia styga ar padėtis. Toks grojimas yra absoliučiai blogas. Stygos turi būti grojamos iš ^(iš viršaus į apačią) ir iš apačios į viršų priklausomai nuo padėties. Pradžioje tabo pateikiau pvz..


^ - vėlgi iš viršaus į apačią < - Iš apačios į viršu. Pratimas vadinamas chromatic walking ir tai walkinti galima iki kiek patogu. Aš taip per visas stygas nukeliauju iki 12lado ir atgal neskubant, vėliau greičiau, o paskui visu greičiu. Pratimas naudingas tiek greičiui, tiek pačiam pickinimui.

Taigi tikiuosi iš mano neaiškaus dėstymo dabar bus truputį aiškiau, o jei matot netikslumų ar turit klausimų, prašom.

Rodyk draugams

Komentarai (51)

Kukas2009-01-09 09:59

Spėk kaip aš mediatorių laikiau :))

Ačiū, savaitgalį būtinai pasibandysiu!

kaimynas2009-01-09 10:42

Tai vat svarbus dalykas čia kurios šiaip dažniausiai visokiuose gitarų puslapiuose nelabai ir minima. :)jei kas bus neaišku rašyk bandysiu paaiškint, dar įmesiu paskui naudingų psl sąrašą ir bus ramu jau.

Artojas2009-01-09 12:14

Atsidariau komentarus, kad parašyt, kad įrašą ketinu kukui užrodyt. Pamylėjo šiemet kalėdų senis buržujus…

Kukas2009-01-12 19:37

Ok, pirma bėda :) nesigauna chromatic walking. Kokia eiga pirštai ant ladų turi dėliotis? Kuriuo pirštu ką spaust?

kaimynas2009-01-12 20:08

Ten paprasta. Nuo storiausios stygos pradedi grot ir dedi pirmą pirštą(rodomąjį)ant pirmo lado, antrą(fucką) ant antro, trečią ant trečio, ketivirtą(pinky) ant ketvirto lado, bet neiškart visus dedi, o paeiliui kai užgauni styga vieną nuimi ir uždedį kitą pirštą. Stygas užgauni kaip ir sakiau ir ten parodyta iš viršaus į apačią, o paskui iš apačios į viršų. Kaip baigi su storiausia styga leidiesi žemyn viena styga, viskas taipat tik jau styga žemiau, taip iki pat dugno, tada kyli viršun. Ir t.t ant kitų ladų kol nepabosta.

Kukas2009-01-12 22:53

Supratau :)

ačiū.

Anonimas2009-02-01 19:47

One dainos pikinimo būdas yra klaidingas. Video pasižiūrėk.

kaimynas2009-02-02 00:14

Na nebent 3lade ne iš apačios į viršų, o atvirkščiai, bet nematau tame nei skirtumo nei bėdos.

Anonimas2009-04-07 14:33

ar yra gitatra su 3 stygom?

Ieva2009-05-16 10:22

Labai noriu pradėti mokytis gitara, bet skaičiau viename internetiniame puslapyje kad nepatartina pradėti mokytis vienam, reikia pradėti mokytis su mokytoju. Ar tai tiesa?

kateeee2009-07-12 16:51

Šaunu, kad užsiėmei padaryti pamokėlę. Gal galėtum daugiau tokių? ;D Būtų laaaaabai šaunu :)

mindaugas2010-03-03 00:26

Sveiki visi,
geda ir pasakyt, esu ziauriai zalias grojime su gitara bet labai noriu ismokt. Turiu gitara bet nezinau nuo ko pradet! Jeigu galit pdekit kas nors lauksiu jusu laisku iki!

Deividas2010-03-06 18:24

Gal kas gali padėti? Ka reikia daryti jai 5 stygos 2 lada sirzia?

MetalYeah2010-03-14 03:31

kam cia tokio meslo atsisiuskit programa guitar pro 5 ir siuskites kokias norit dainas is http://www.ultimate-guitar.com/ tinlapio. labai lengvas mokynimasis nes gali ir tempa paklausyti ir rodo visus paspaudymus. tik siusdamiesi dainas siuskites kur parasyta guitar pro

kaimynas2010-03-15 09:10

ir kas iš tų dainų jei pradmenys prasti/nuliniai?

nimas2010-03-28 07:20

esu tik gaves gitara net neisivaizduoju nuo ko pradeti gal galetumet padet? butu labai malonu

raimundas2010-05-15 14:20

as nusipirkau el. gitara ir nezinau nuo ko pradet turiu viska… [visus priedus] bet nezinau nuo ko pradeti gal galit padeti nes visiskai nezinau ka su ja veikti ?? jei padesit bus didelis aciu……

gabriele2010-07-18 13:42

nusipirk gitaros knyga, ten viskas yra ir ismoksi :)

jurate2010-11-24 18:29

ducas

jurate2010-11-24 18:30

gal noretum man palyzint pizdalaizalai:D

Auksy2010-12-09 11:53

nelabai suprantu kaip ten su tom raidėk gaudytis?

Boa tarde pessoal, com certeza um SMS de graça está cada vez mais trabalhoso devido a restrição das operadoras de telefone. Há ainda os serviços que prometem entregar meu torpedo mas quase nunca chegam ao usuário final. Alguns como o Mundo oi e o Oi Torpedo funcionam mas e para as outras operadoras? E os que dizem que enviam e nada chega. Para onde está indo as meus torpedos? E para a Tim, Vivo? Alguma Idéia? Ou significa ter de desembolsar?. É só um desabafo, realmente está difícil achar dicas para mandar torpedos na faixa.

I found your site search for couples toys or toys for men, but ended up reading some really useful information, http://www.oi-torpedo.com good site!

celta valor2011-02-03 16:56

olá amigos, com certeza ter um veículo é difícil devido ao da verdadeira pilantragem de algumas empresas como as de vendas de usados. Estas nem sempre cumprem ao contrato feito ou tem embutidas em letras pequenas regras que não beneficiam ao consumidor do carro. O Código do Consumidor muitas vezes não comtempla todas as deveres do comprador. Estava lendo umas conselhos no http://www.carrousado.org sobre todos os cuidados para a aquisição sem ter dor de cabeça no final. Desculpem, realmente está difícil fazer uma boa compra.

enviar torpedo2011-02-12 22:24

Boa tarde turma, com certeza enviar um SMS grátis está cada vez mais oneroso devido a restrição das operadoras móveis. Há ainda os websites que prometem entregar meu SMS mas quase nunca chegam destinatário final. Alguns como o Mundo oi e o Oi Torpedo funcionam mas e para as outras operadoras? E os que prometem que mandam e nada chega. Para onde está indo as meus torpedos? E para a Tim, Vivo? Alguma Idéia? Ou significa ter de desembolsar?. Desculpem, realmente está difícil achar bons sites para enviar torpedos barato.

Gavin Lancon2011-03-04 02:53

very informative blog thanks

poker machines gratis2011-03-07 20:35

Boa Noite pessoal, só para deixar meu ponto de vista sobre este post ainda não vejo o porquê do assombro porque não é a primeira vez que vemos por aí. Certamente sou contrário a tudo isso, ao que está fora dos padrões, se é que existe padrão para isto, e acredito que uma maior colaboração, mas ainda assim espero mais discussões se possível soluções que sejam efetivas. http://www.pokerpoker.com.br/jogos-online

Vicenta Hertler2011-03-21 15:48

Excellent website. Plenty of useful information here. I’m sending it to a few friends ans also sharing in delicious. And obviously, thanks for your effort!

Rooibos2011-03-28 15:17

Concise and written well, thanks much for the info

stilo abarth2011-04-21 21:44

I found your site search for couples toys or toys for men, but ended up reading some really useful information, http://www.oi-torpedo.com good site! http://carrousado.org/seminovos.html

hoteis fazenda2011-04-28 22:23

You made some first rate points there. I seemed on the web for the difficulty and found most people will associate with along with your website.

Gokkasten2011-05-18 22:46

Really good post. I like your no bs posts they are the reason I keep coming back here.

Black gay porn2011-05-24 13:58

Hey there, You have done an incredible job. I will definitely digg it and individually suggest to my friends. I am confident they will be benefited from this site.

You made some respectable points there. I seemed on the web for the difficulty and found most people will go along with with your website. http://www.torpedogratis.co/

gas grill2011-06-23 07:35

anybody else spot the page load completely wrong I cannot seem to discover the sign up key can there be 1

ScrapeBox list2011-06-23 10:38

Kind regards

bingo sp2011-07-02 09:49

Damn, awesome site. I in fact discovered this on aol, and i’m delighted I did. I will without a doubt be coming back here more often. wish i could add to the posts here as well as deliver a bit more to the table, however am just reading and absorbing just as much facts as I can right now. http://www.bingogratis.com.br

Maurice Rattanasinh2011-07-08 09:48

Excellent piece of writing and easy to understand story. How do I go about getting agreement to post part of the article in my upcoming newsletter? Offering proper credit to you the source and weblink to the site will not be a problem.

Joanna Sephus2011-07-11 10:30

Good report in addition to simple to help understand explanation. How do When i try obtaining permission to help publish part on the article around my approaching e-newsletter? Giving correct credit ratings to your account this article author in addition to hyperlink towards webpage would not become a dilemma.

Herve Leger dress2011-07-13 00:58

I identified your admittance fascinating perform I have added a Trackback into it on my small website ?–?–

Cheap hermes2011-07-13 23:59

Hey! Have you any idea when they make any plugins to help along with Search engine marketing? We’m looking to get my website to rank for some targeted keywords and phrases however i’m not necessarily seeing great benefits. Once you learn associated with a please share. Enjoy it!

betfair atm2011-07-14 14:04

This is really interesting, You are a very skilled blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to seeking more of your fantastic post. Also, I have shared your site in my social networks!

Hauk IT - Webdesign2011-09-12 14:19

Yay google is my world beater assisted me to locate this great web site! .

This is getting a bit more subjective, but I much prefer the Zune Marketplace. The interface is colorful, has more flair, and some cool features like ‘Mixview’ that let you quickly see related albums, songs, or other users related to what you’re listening to. Clicking on one of those will center on that item, and another set of “neighbors” will come into view, allowing you to navigate around exploring by similar artists, songs, or users. Speaking of users, the Zune “Social” is also great fun, letting you find others with shared tastes and becoming friends with them. You then can listen to a playlist created based on an amalgamation of what all your friends are listening to, which is also enjoyable. Those concerned with privacy will be relieved to know you can prevent the public from seeing your personal listening habits if you so choose.

Lavern Brasure2011-10-16 19:24

Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you! However, how could we communicate?

Nisha Quartieri2012-01-12 22:55

I have not checked out on listed here for quite a while web site believed it absolutely was gaining dull, nevertheless the previous couple of article content are actually reliable i really suppose I am going to create anyone back to my daily bloglist. Anyone are worthy of the idea my good friend.

Tratamentos celulite2012-02-01 20:17

The following time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, however I truly thought youd have one thing fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about something that you possibly can fix in case you werent too busy looking for attention.

Celulite Tratamento2012-02-01 23:05

I found your weblog website on google and examine a number of of your early posts. Continue to keep up the superb operate. I simply extra up your RSS feed to my MSN Information Reader. In search of ahead to studying more from you later on!…

regim hotelier constanta2012-06-23 23:18

Pleasant page, I genuinely benefited from glossing over it, keep doing the hard writing.

Arijus2015-07-16 14:39

Aš, manau, kad jei žmogus visiškai žalias, tai turėtų būti pasirenkamos gitaros pamokos , kad būtų išsiugdyti tinkami technikos įgūdžiai.:)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras