BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gitara žaliem vol. II

Šis įrašas užsitęsė ir tikrai pernelyg ilgai. Iš pradžių trukdė WOW, kurį pliekiau kaip reikalas, tad elementaru, kad čia parašyti tikrai neturėjau laiko. Vėliau užspaudė mokslai, gitara ir kiti įvykiai, dar vėliau tiesiog pradėjau tingėti, nes po tokios pertraukos pranyko ir noras kažką rašyti. Kadangi dabar prisiminiau, kad buvau kaip ir pažadėjęs kažką raštelti šia tema, o ir noras rašyti atsirado taigi prašom.

Tiek ankstesnėje rašliavoje tiek čia rašysiu paprastai kadangi tekstas buvo orentuotas į du asmenis kurie pradėjo brančinti gitara (Kuką ir Artoją). Taigi kažko įmantraus sužinoti nesitikėkite. Pradėti norėčiau nuo pačių dainų. Mano nuomone geriausia yra pradėti groti akordines dainas, tam puikiai tinka Oasis, cranberies, foje ir pan. Kodėl taip? Ogi, todėl, kad tokios dainos:

1. Lavina ritmo jausmą, o tai yra labai svarbu norint išgroti dainą nešokinėjant tai lėtyn tai greityn.

2. Jas dažniausiai daug lengviau išmokti groti, o vėliau jei yra noro galima pridėti ir vokalą.

3. Daina gali išmokti groti visą, o tai yra labai svarbu, kadangi daug naudingiau mokėti groti kelias dainas iki galo, nei keletą rifų iš pavienių dainų. Rinkimo gabalai pradžioje gali būti naudingi lavinti alternative pickinimui, tačiau dažnai būna kažkuri dainos dalis lengvesnė, kita sunkesnė ir taip prisirankiojama rifų iš įvairių dainų. Problema iškiltų tada jei tuos rifus reikėtų sujungti, tam reikia ir tam tikro pirštų miklumo ir ritmo pojūčio, kad neišsimuštum.

4. Manau ir pačiam smagiau mokėti visą gabalą ir jį subrančinti kartu su įsijugta daina, nei atsisėdus pagroti dalį to, dalį ano, o galiausiai visai numesti gitarą.

5. Vienas svarbiausių dalykų yra, kad mokantis dainą akordais patį ritmą reikia mokytis pačiam. (aišku galima bandyti atsirinkti ir akordus) Toks dalykas yra labai svarbus norint lavinti klausą kuri ateityje bus svarbi tiek girdint kuri dainos vieta skamba ne taip, tiek bandant atsirinkti dainą. Aišku manau yra ir kitų būdų ir pratimų kaip ją tobulinti, bet pačio ritmo radimas manau yra pirmas žingsnis žengiant kažkokio muzikinio tobulinimosi link.

Sekantis atvejis būtų švarumas, tiek grojant akordais, tiek alt. picking dažnas iškart bando groti realiu dainos greičiu, nors nei pirštai apsipratę su rifu, nei yra atitinkamas įgūdžių kiekis. Tada tiek daina skamba negražiai mokantis, tiek dažnai ir išmokus skamba ne visiškai taip kaip turėtų, nes dažnai pirštai pripranta kažko skubant neužspausti ar dar kokios velniavos padaryti. Daug paprasčiau dainą susilėtinti ir groti kaip reikia, o vėliau augant įgudžiams po truputį keisti ir tempą kol bus pasiektas realus pačios dainos greitis.

Ehem kas dar? Šiaip siūlyčiau groti nuo pradžių tiek su mediatoriumi, tiek pirštais kadangi daug gerų dainų yra sugrojama tik tokiu būdu.  Daugelis siūlo tai pradėti daryti nuo ilgo kelio, tačiau aš jei yra kažkoks bent minimalus potraukis grupei System of a down siūlyčiau jų dainą Roulette kurios pabaigoje yra ir mini solo. Heh šis soli netgi pakišo man mintį, bent aš kai tik paėmiau į rankas gitarą, ant vienos stygos esantį solo ir vedžiojau su vienu pirštu po visą grifą. Tai yra neatlesitinas minusas, kadangi grojant turi dalyvauti visi pirštai kurie turi dalyvauti sinchroniškai su mediatoriaus “aukštyn-žemyn” grojimu.

Dar vienas gan svarbus dalykas yra negroti to kas nepatinka ir jei išgirstą kažkokia nauja daina kurią smagu klausyti ir ji yra įkandama sugroti reikia ją jamti iškart. Užpuolus geroms emocijoms daug smagiau mokytis, kada žinai, kad paskui bus smagu ir groti. Tai veikia ir kaip įkvėpimas, kuris taipogi labai svarbus muzikuojant. Bent aš dažnai paklausau mėgiamų dainų, pažiūriu kitų muzikantų video ir užpumpuoju norą groti, kurio atrodo prieš kelias mintutes dar nebuvo.

Taigi šį kart parašiau tik porą minimalių patarimų, jei norisi teorijos ar pasiskaityti daugiau tai galite padaryti čia, o jei kils klausimu ar pasiūlymų kitam įrašui ( jei toks bus) jie maloniai atguls komentarų skiltyje.

Stay tuned for more.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Simona2010-02-11 17:24

Sveikas.
As irgi meciau WOW ir pradesiu mokytis groti. Nusipirkau gitara tik vakar, o pirma pamoka tik kita penktadieni, todel degu nekantrumu ka nors jau ismokti.. Tai va pagroju gama ir pora akordu…tik, isivaizduoju, kad mano mokytojas viska lieps mokytis is naujo:) Aciu tau uz si saita, reikes ateity pasinaudoti. Noreciau paklaust ar yra kokiu pratimu pirstams (kad sustipretu, pamikletu ir pan), nes dabar jie painiojasi kaip velnias, neprispaudziu stygos kaip reikiant.. :)

Silvija2016-04-08 09:08

Džiaugiuosi, kad turiu neblogą klausą, taip pat neblogai sekasi man ją ir lavinti. Pradžioje labai svarbu atrasti ritmą… Aš radau. Tad esu įsitikinusi, kad mano klasikinės gitaros pamokos nenuis perniek.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras