BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rekomendacijos

Kažkaip paskutiniu metu besiklausydamas Bathory ir eilini kart pažiūrėjęs metalo dokumentika nutariau pristatyti tai ir jums. Šiuos dalykus paskatino atlikti tiek pačios dokumentikos gvildenami klausimai, tiek kas sukosi ir pas mane patį galvoje. Taigi, kodėl tiek metalo muzika tiek pati(o ir kitos) subkultūra yra dažnai sustereotipinta, pats šios temos dabar neaptarinėsiu, tiesiog patariu paskaityti įdomesni straipsnį šia tema ir pažiūrėti apačioje aprašytus filmus. Tiek švietėjiškais tikslais, tiek susipažinimui, nes filmai tikrai informatyvus ir turėtų būti įdomūs ne tik alternatyvios muzikos megėjams.

Taigi pirmasis Metal: A headbangers journey Sam'o Dunn'o kurtas filmas bandantis paaiškinti mano aukščiau išvardintas temas. Tam tikslui imama daug interviu iš daugelio metalo grandų, tokių kaip Dio, Bruce Dickinson, Dee Snider, Slayer ir kiti aplankomas wacken festivalis, norvegija ir t.t. Kadangi ir pats filmo autorius yra užkietėjęs metalistas nuomonė dažnai yra pagrįsta asmeniniais išgyvenimais, o filmas kuriamas siekiant supažindinti su subkultūromis ir jų vertybėmis(kuo paskutiniu metu užsiiminėja mūsų pinigo vergė  “spauda”). Taip kvailių pasitaiko visur, jų daug ir alternatyvos tarpe, tačiau absoliutinti kažkaip nesinori, o paskutiniu metu tas tik ir tedaroma. Labai ir labai rekomenduojamas filmas. O totaliem die hard originalumo šalininkam( taip turiu galvoje arimų meistrą :) ) siulyčiau bandyti ieškoti youtube, filmas vertas kiekvienos jūsų minutės.

Antrasis Global metal. Tai to pačio Sam'o filmas, tačiau šį kartą žvelgiama ne į sustabarėjusius įsitikinimus ir bandymą juos panaikinti, o pažiūrėti kaip sunkioji muzika skiriasi pagal žmonių kultūras. Kaip skirtingi žmonės perteikia ją pagal savo prizmę, kaip muzika gali būti tramplynas laisvei musulmoniškose valstybėse. Tam tikslui apkeliaujama daug azijos valstybių, nuo Indijos iki Kinijos ar Airijos ir t.t. Patarčiau tai žiūrėti po pirmojo filmo.

Trečiasis Get thrashed. Kaip jau pastebėta iš pavadinimo orentuotas būtent į vieną stilių ir jo formavimasi. Šis jau rekomenduojamas ne kiekvienam. Galbūt labiau žanro mėgėjams. Vienintelis filmo minusas per didelis padrikumas ir atskirų individų nuomonė. Kai bandoma ne susisteminti kažką, o leidžiama tiesiog reikštis apklaustajam. Tada ir gaunasi, kad viename interviu nusprendžiama, kad thrasho grynuoliai yra metallica, o kitame, kad metallica buvo Musteinas ir pan dalykai. Na bent aš filmu mėgavausi ir pats susidėliojau savo galvoje kas kaip ir kodėl.

Taigi žmonėms apleidusiems sunkiąją muziką tai bus įdomus prisiminimas ir galbūt naujas uždegimas, mažai apie ją besidomintiems ar tą dar tik pradedantiems ją domėtis puiki ekskursija. O ją besidomintiems ir tuo gyvenantiems tiesiog malonus laiko praleidimas. Enjoy!!

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Luke Vanderwilt2011-05-27 00:37

Have you considered applying to be a newpaper writer? Very nice spelling!

Fun Stuff2011-07-14 05:08

Do you mind if I post your article on my Wiki Site? I think your topic suits my audience perfectly. Uhmmm, thanks for posting this.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras